Wiadomości Informacje Aktualności

2016
październik
24

Całonocne czuwanie modlitewne przed kopią cudownego obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej w Kaplicy Bazyliki Mniejszej w Skarżysku-Kamiennej (ZDJĘCIA, WIDEO)

Po raz trzeci w tym roku Rycerze Kolumba z Rady 14023 uczestniczyli, a zarazem prowadzili nocne czuwanie (od godz. 21:00 do 7:00) przed kopią cudownego obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej, który znajduje się w Kaplicy Bazyliki Mniejszej w Skarżysku Kamiennej. Razem z Braćmi naszej Rady w adoracji uczestniczyły małżonki i członkowie rodzin rycerzy, którzy modlili się przed Najświętszym Sakramentem i przed Cudownym Obrazem, zawierzając siebie, swoje rodziny i najbliższych Matce Bożej i Jezusowi. W adoracji wzięło udział jedenastu rycerzy, i cztery osoby będące członkami rodzin.

Czuwanie prowadzone jest w ramach obchodów Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka. Jubileusz Miłosierdzia jest dla Kościoła czasem łaski. Ma nie tylko uczynić nasze świadectwo wiary mocniejszym i skuteczniejszym, ale przede wszystkim przybliżyć nas do tajemnicy miłosierdzia Bożego, będącego dla nas „źródłem radości, ukojenia i pokoju". Jest warunkiem naszego zbawienia.

W trakcie adoracji czytane były fragmenty "Pisma Świętego", odmawiana i odśpiewana Koronka do Miłosierdzia Boskiego oraz Różaniec i Droga Krzyżowa. Czytania i rozważania modlitewne przerywane były śpiewaniem pieśni. Czuwanie zakończyło się o godz 7:00 porannymi modlitwami.

Vivat Jezus!

Tadeusz Pawłowski Rycerz Kolumba Rady 14023 im. papieża Jana Pawła II - Dyrektor d/s PR.

zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie

Całonocne czuwanie modlitewne przed kopią cudownego obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej