Wiadomości Informacje Aktualności

2012
kwiecień
25

Euforia po zwycięstwie starachowickich Rycerzy Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II (ZDJĘCIA)

W środę 25 kwietnia 2012 r. w Parafii M.B.N.P. w Starachowicach rozegrano zawody w tenisie stołowym pomiędzy drużynami Rady 14023 im. Papieża Jana II w Starachowicach i Rady 15142 im Matki Bożej Saletyńskiej z Ostrowca Św. Drużynę starachowicką reprezentowali Bracia: Zenon Łodej, Janusz Skurski i Jerzy Łągiewka, natomiast w zespole z Ostrowca Św. wystąpili Bracia Włodzimierz Stec, Marcin Wojtasik i Piotr Taras. Przed rozpoczęcie meczu zarówno zawodnicy jak i widzowie wspólnie odmówili Modlitwę w intencji, aby to sportowe spotkanie przebiegało w duchu fair play, dało dużo radości dla ciała i ducha wszystkim uczestnikom tego sportowego wydarzenia, i stało się zaczątkiem nowych przyjaźni.

Sportowej rywalizacji przyglądali się Bracia - Leszek Waksmundzki - Koordynator ds. Rozwoju Rycerstwa w Polsce Południowej, oraz Andrzej Wąchocki - Delegat Rejonowy DD3. Częste oklaski dla zawodników przeciwnych drużyn i życzliwe, pełne serdeczności rozmowy między aktorami tego widowiska potwierdzają tylko spełnienie się tych wzniosłych celów, które zaowocują nawiązaniem braterskiej współpracy pomiędzy Rycerzami Kolumba w Polsce.

Faworyzowana drużyna ostrowiecka musiała tym razem uznać wyższość starachowickich Rycerzy. Wielce pasjonujący mecz obfitujący w zagrania, których nie powstydziliby się zawodnicy ligi zawodowej, zakończył się ostatecznie wynikiem 8:1 dla Starachowiczan. Zarówno wynik meczu, ale przede wszystkim wspaniała i skuteczna gra Starachowiczan nagradzana rzęsistymi oklaskami, wywołała autentyczną euforię wśród kibiców miejscowej drużyny. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawodów podając wzajemnie dłoń przekazali sobie znak pokoju i obietnicę rozegrania w najbliższym czasie spotkania rewanżowego.
W najbliższym czasie również w Starachowicach dojdzie do kolejnej konfrontacji przy pingpongowym stole miejscowego zespołu z drużyną Rady 15416 z Chmielnika.
Bóg zapłać organizatorom za wzorowe przeprowadzenie zawodów.

Vivat Jezus!

Leszek Kucharski Z-ca Wielkiego Rycerza Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II w Starachowicach..

zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie