FotoAlbumy

2020
luty
22

8. Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów

fotografia

22 lutego w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się VIII Turniej Tenisa Stołowego dla ministrantów z dekanatów starachowickich. Turniej odbył się dzięki udostępnieniu przez Dyrekcję S.P. nr 13 miejsca i sprzętu sportowego ( stołów do ping ponga, siatek, piłeczek, punktacji sędziowskiej ) jak i Rycerzom Kolumba. Swoje osobiste zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju wnieśli Bracia Rycerze z Rady 14023 wraz z Bratem Michałem Majorem Wielkim Rycerzem Rady 14023.

Przejdź do galerii »

2019
październik
19

Świętokrzyskie na fotografii

fotografia

Album Świętokrzyskie ukazuje miejsca regionu, krajobrazy, zabytki architektury, pamiątki historii, kulturę i tradycję.

Przejdź do galerii »

2019
październik
12

Fotografia - świat wokół nas

fotografia

Fotografia jest moją pasją, moim hobby, jest sztuką obserwacji. Chodzi o znalezienie czegoś interesującego, w zwykłym miejscu… Ma niewiele wspólnego z tym co widzimy, a raczej z tym jak to widzimy. Pozwala uchwycić świat wokół nas za pomocą wciśnięcia spustu migawki, jest rodzajem wirtualnej rzeczywistości, która pomaga stworzyć iluzję bycia w ciekawym świecie. Fotografia zatrzymuje chwilę w czasie, zmieniając w ten sposób życie...

Życie w obecnych czasach ucieka bardzo szybko, żyjemy w pośpiechu i ciągłym biegu, stresie. Warto wtedy się zatrzymać... przyglądnąć się światu i światłu, obserwować otoczenie i po prostu myśleć i dostrzec to co dla większości jest niewidoczne, zanim wciśnie się spust migawki.

„Patrz oczyma, fotografuj sercem”

Przejdź do galerii »

2019
marzec
30

Poświęcenie sztandaru Rycerzy Kolumba Chmielnik

fotografia

30 marca 2019 roku, odbyła się uroczysta Msza Święta na której został poświęcony sztandar Rycerzy Kolumba. Eucharystii przewodniczył ks bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. Wśród gości doświadczyliśmy ks. Franciszka Siarka, byłego proboszcza parafii chmielnickiej, pierwszego kapelana rady Rycerzy Kolumba oraz założyciela naszej wspólnoty, ks. Stanisława Kondraka proboszcza w parafii Szczaworyż, delegata stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce Tomasza Wawrzkowicza, kustosza stanowego Rycerzy Kolumba Dariusza Wolniaka, delegacje Rycerzy Kolumba z naszego kraju, władze samorządowe gminy Chmielnik.

Przejdź do galerii »

2019
styczeń
06

Orszak Trzech Króli Starachowice 6.01.2019

fotografia

Ponad tysiąc starachowiczan wzięło udział w VIII Orszaku Trzech Króli, który w sobotę 6 stycznia przeszedł ulicami miasta. Wysokiej frekwencji nie przeszkodziła mroźna, zimowa pogoda z padającym śniegiem. Orszak wyruszył tradycyjnie sprzed kościoła Wszystkich Świętych na plac Pod Skałkami. Prowadzili go Rycerze Kolumba, którzy od lat są głównymi organizatorami wydarzenia. Są wspierani przez kilka instytucji i organizacji Starachowic.

Przejdź do galerii »

2019
styczeń
05

Starachowice, moje miasto w fotografii

fotografia

Moje miasto Starachowice i okolice Starachowic w fotografii. Fotografii, która pozwala spojrzeć na otaczające nas środowisko z innej perspektywy, pozwala pokazać sobie nawzajem jak wygląda nasze otoczenie, którego w codziennym zabieganiu nie zauważamy. Pozwala pokazać gdzie są ciekawe miejsca a gdzie miejsca, których się wstydzimy, pozwala pokazać otoczenie od Święta i na codzień. Zapraszam wszystkich miłośników fotografi i nie tylko.

Przejdź do galerii »

2017
kwiecień
23

Obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce, Gniezno

fotografia

W Gnieźnie, 22 kwietnia 2017 r., rozpoczeły się obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. Są one połączone z uroczystościami ku czci św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona naszej ojczyzny. Uroczystej sumie odpustowej, odprawionej 23 kwietnia 2017 r., przewodniczył prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, a homilię wygłosił metropolita praski, prymas Czech ks. kard. Dominik Duka.

W uroczystości uczestniczyło blisko pięćdziesięciu kardynałów, arcybiskupów i biskupów z Polski i Europy. Do Gniezna przyjechali m.in.: prymas Czech kard. Dominik Duka, kard. Philippe Barbarin prymas Galii, abp Braulio Rodriguez Plaza, prymas Hiszpanii oraz bp Alan Hopes, delegat katolickiego prymasa Anglii i Walii kard. Vincenta Nicholsa.

W Mszy św. uczestniczyli także przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Prezydenta RP Andrzeja Dudę reprezentował Adam Kwiatkowski, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obecni byli posłowie i senatorzy, wojewodowie i marszałkowie województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, przedstawiciele uczelni wyższych, zakonów rycerskich, służb mundurowych, organizacji kościelnych i społecznych.

Zakon Rycerzy Kolumba reprezentował Korpus Reprezentacyjny Stopnia Patriotycznego na czele z Marszałkiem Korpusu – bratem Ryszardem Nosowiczem w sile 26 Braci z Rad Starachowickich, Chmielnika, Suchedniowa, Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Poznania i Śląska.

Mszę św. poprzedziła procesja z relikwiami św. Wojciecha, która przeszła z kościoła św. Michała Archanioła do katedry gnieźnieńskiej. Przed rozpoczęciem liturgii abp Wojciech Polak poświęcił tablicę upamiętniającą pierwszego Prymasa Polski abp. Mikołaja Trąbę.

Przejdź do galerii »

2017
luty
25

5 turniej tenisa stołowego ministrantów

fotografia

V Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów Dekanatu Starachowickiego.

Przejdź do galerii »

2016
listopad
19

Warta przy grobie św. Faustyny, Łagiewniki 2016

fotografia

W sobotę 19 listopada 2016 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach został dokonany „Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana”. Ponad 100 tysięcy wiernych z całego kraju i z zagranicy zgromadziło się w Bazylice i na otaczających ją błoniach.

Udział w tej podniosłej i historycznej uroczystości wzieli także Rycerze Kolumba. Bracia z Rad ze Starachowic, Suchedniowa, Chmielnika, Radomia, Tarnowa, Krakowa oraz Okrągły Stół ze Szczepanowa ubrani w szarfy i żółte kamizelki, jako wyróżnik, brali czynny udział przy obsłudze zgromadzenia, kierując ruchem, pilnując porządku i udzielając wszelkich informacji. Udział w uroczystosciach w sposób bardzo widoczny zaznaczył Korpus Reprezentacyjny Stopnia Patriotycznego Zakonu Rycerzy Kolumba wystawiając wartę przy grobie św. Faustyny w kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Przejdź do galerii »

2016
listopad
11

Uroczyste otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

fotografia

Tysiące wiernych z całej Polski uczestniczyło w pierwszej Mszy św. odprawionej we wnętrzu świątyni. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Prymas Polski, abp Wojciech Polak, a homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Eucharystię koncelebrowali nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Penacchio, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, oraz licznie obecni biskupi i kapłani.

We Mszy św. wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkami Sejmu i Senatu oraz premier Beatą Szydło na czele. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i miasta stołecznego, na czele z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz oraz darczyńcy. We Mszy udział wzięło 7 Braci z Rady 14023 ze Starachowic, 4 z Rady 15631 z Pionek i 1 brat z Rady 14002 z Łomianek, razem 12, jako Korpus Reprezentacyjny Stopnia Patriotycznego Zakonu Rycerzy Kolumba na czele z Marszałkiem Korpusu – br. Ryszardem Nosowiczem.

Po zakończeniu liturgii rozdane zostały pamiątkowe medale.

Przejdź do galerii »