FotoAlbumy

2017
kwiecień
23

Obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce, Gniezno

fotografia

W Gnieźnie, 22 kwietnia 2017 r., rozpoczeły się obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. Są one połączone z uroczystościami ku czci św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona naszej ojczyzny. Uroczystej sumie odpustowej, odprawionej 23 kwietnia 2017 r., przewodniczył prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, a homilię wygłosił metropolita praski, prymas Czech ks. kard. Dominik Duka.

W uroczystości uczestniczyło blisko pięćdziesięciu kardynałów, arcybiskupów i biskupów z Polski i Europy. Do Gniezna przyjechali m.in.: prymas Czech kard. Dominik Duka, kard. Philippe Barbarin prymas Galii, abp Braulio Rodriguez Plaza, prymas Hiszpanii oraz bp Alan Hopes, delegat katolickiego prymasa Anglii i Walii kard. Vincenta Nicholsa.

W Mszy św. uczestniczyli także przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Prezydenta RP Andrzeja Dudę reprezentował Adam Kwiatkowski, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obecni byli posłowie i senatorzy, wojewodowie i marszałkowie województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, przedstawiciele uczelni wyższych, zakonów rycerskich, służb mundurowych, organizacji kościelnych i społecznych.

Zakon Rycerzy Kolumba reprezentował Korpus Reprezentacyjny Stopnia Patriotycznego na czele z Marszałkiem Korpusu – bratem Ryszardem Nosowiczem w sile 26 Braci z Rad Starachowickich, Chmielnika, Suchedniowa, Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Poznania i Śląska.

Mszę św. poprzedziła procesja z relikwiami św. Wojciecha, która przeszła z kościoła św. Michała Archanioła do katedry gnieźnieńskiej. Przed rozpoczęciem liturgii abp Wojciech Polak poświęcił tablicę upamiętniającą pierwszego Prymasa Polski abp. Mikołaja Trąbę.

Przejdź do galerii »

2017
luty
25

5 turniej tenisa stołowego ministrantów

fotografia

V Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów Dekanatu Starachowickiego.

Przejdź do galerii »

2016
listopad
19

Warta przy grobie św. Faustyny, Łagiewniki 2016

fotografia

W sobotę 19 listopada 2016 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach został dokonany „Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana”. Ponad 100 tysięcy wiernych z całego kraju i z zagranicy zgromadziło się w Bazylice i na otaczających ją błoniach.

Udział w tej podniosłej i historycznej uroczystości wzieli także Rycerze Kolumba. Bracia z Rad ze Starachowic, Suchedniowa, Chmielnika, Radomia, Tarnowa, Krakowa oraz Okrągły Stół ze Szczepanowa ubrani w szarfy i żółte kamizelki, jako wyróżnik, brali czynny udział przy obsłudze zgromadzenia, kierując ruchem, pilnując porządku i udzielając wszelkich informacji. Udział w uroczystosciach w sposób bardzo widoczny zaznaczył Korpus Reprezentacyjny Stopnia Patriotycznego Zakonu Rycerzy Kolumba wystawiając wartę przy grobie św. Faustyny w kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Przejdź do galerii »

2016
listopad
11

Uroczyste otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

fotografia

Tysiące wiernych z całej Polski uczestniczyło w pierwszej Mszy św. odprawionej we wnętrzu świątyni. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Prymas Polski, abp Wojciech Polak, a homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Eucharystię koncelebrowali nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Penacchio, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, oraz licznie obecni biskupi i kapłani.

We Mszy św. wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkami Sejmu i Senatu oraz premier Beatą Szydło na czele. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i miasta stołecznego, na czele z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz oraz darczyńcy. We Mszy udział wzięło 7 Braci z Rady 14023 ze Starachowic, 4 z Rady 15631 z Pionek i 1 brat z Rady 14002 z Łomianek, razem 12, jako Korpus Reprezentacyjny Stopnia Patriotycznego Zakonu Rycerzy Kolumba na czele z Marszałkiem Korpusu – br. Ryszardem Nosowiczem.

Po zakończeniu liturgii rozdane zostały pamiątkowe medale.

Przejdź do galerii »

2016
październik
30

Rycerska Niedziela Parafia MBNP Starachowice październik 2016

fotografia

Dzięki uprzejmości proboszcza Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. Stanisława Pindery, Rycerze Kolumba Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II, 30 października 2016 roku przeprowadzili kolejną już tzw. „Rycerską Niedzielę”.

Przed każdą Mszą, wiernym oczekującym na Eucharystię, przekazaliśmy czytając krótkie opracowanie o Zakonie jako bratniej organizacji katolickich mężczyzn o zasięgu zarówno lokalnym jak i globalnym z podkreśleniem przedsięwzięć korzystnych dla naszej parafii. W czasie głównej Mszy świętej (Sumy) Rycerze Kolumba zapewnili oprawę liturgiczną. Pieśni dziękczynne wyśpiewał Chór Parafialny. Natomiast po każdej Mszy Rycerze Kolumba rozdawali wychodzącym wiernym ulotki i broszurki informacyjne przybliżające działalność Rycerzy.

Przejdź do galerii »

2016
październik
29

Prace porządkowe przy płocie z tablicami pamięci i grocie

fotografia

Czas sprawił, że murowany płot na którym umiejscowione są tablice ku pamięci starachowickich harcerzy i księży kapelanów drużyn harcerskich całkowicie był niewidoczny. I tu Kapelan Rady a także Administrator naszej Parafii i Kościoła ks. Dariusz Krok zaapelował do nas Braci o działanie w usunięciu zbędnej roślinności. W odpowiedzi na prośbę, 7 braci w dniu 29 października 2016 r. dało świadectwo wrażliwości i zaangażowania w potrzeby parafialne i społeczne. Skutecznie usunięta została zbędna roślinność.

Dodatkowo uporządkowaliśmy teren przy Grocie Maryjnej. Przycięto nadmiernie rozrośnięty i zasłaniający figurę Matki Bożej winobluszcz, przycięto wybujałe gałęzie świerków i posprzątano miejsce groty.

Przejdź do galerii »

2016
październik
28

Odwiedzamy groby Braci październik 2016

fotografia

W dniu 28 października 2016 r., w dniu poprzedzającym Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, Rycerze Kolumba Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II ze Starachowic, odwiedzili groby Śp. Braci: Henryka Krekory, Wiesława Packa, Andrzeja Jędrzejewskiego, Adama Gaika i Ojca Cystersa Floriana - Zbigniewa Rosińskiego, aby pomodlić się i poprzez pamięć oddać im cześć. Zapaliliśmy znicze, złożyliśmy kwiaty i pomodliliśmy się za spokój ich duszy. Wróciły wspomnienia, że nie tak dawno byli z nami i wspólnie wyznając miłosierdzie, jedność, braterstwo budowaliśmy Nasz Zakon Rycerzy Kolumba.

Przejdź do galerii »

2016
październik
24

Czuwanie modlitewne przed kopią obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej październik 2016

fotografia

Po raz trzeci w tym roku Rycerze Kolumba z Rady 14023 uczestniczyli, a zarazem prowadzili nocne czuwanie (od godz. 21:00 do 7:00) przed kopią cudownego obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej, który znajduje się w Kaplicy Bazyliki Mniejszej w Skarżysku Kamiennej. Razem z Braćmi naszej Rady w adoracji uczestniczyły małżonki i członkowie rodzin rycerzy, którzy modlili się przed Najświętszym Sakramentem i przed Cudownym Obrazem, zawierzając siebie, swoje rodziny i najbliższych Matce Bożej i Jezusowi. W adoracji wzięło udział jedenastu rycerzy, i cztery osoby będące członkami rodzin.

Przejdź do galerii »

2016
październik
22

Rycerski Różaniec w Parafii pw. MBNP 22. października 2016

fotografia

Rycerze Kolumba Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II ze Starachowic, 22 października 2016 r. podkreślając uroczystość tego dnia wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, Modlitwie Różańcowej i Mszy Świętej w swojej Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Parafianie licznie zebrani w Kościele, wspólnie odmawiali prowadzony przez Braci Różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II. 22 października, w Kościele na całym świecie obchodzone jest liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Przejdź do galerii »

2016
wrzesień
18

Dożynki powiatowo-gminne Brody 2016

fotografia

Gmina Brody w tym 2016 roku była gospodarzem dożynek powiatowo-gminnych w powiecie starachowickim.

Mieszkańcy z gm. Mirzec, Wąchock, Pawłów, Starachowice i gm. Brody, spotkali się 18 września 2016 roku na dorocznym święcie plonów. Wraz z zakończeniem żniw, dożynki mają być podziękowaniem za obfite plony i prośbą o kolejny urodzajny rok. To dzień uhonorowania ciężkiej pracy rolników, pszczelarzy, sadowników i ogrodników. Dlatego w tym szczególnym dniu z szacunkiem pochylamy się nad ich pracą, wyrażając głęboką i szczerą wdzięczność.

Dożynki Powiatowo-Gminne rozpoczęto od Mszy św. dziękczynnej w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Krynkach. Po niej nastąpił przemarsz na stadion w Brodach, gdzie kontynuowano obrzędy dożynkowe z ośpiewaniem i otańczeniem wieńców.

Przejdź do galerii »