Archiwum - Kalendarium wydarzeń Rycerzy Kolumba Rady 14023 w Starachowicach

Lipiec - 2013 (4)

22.07.2013

Odbyło się kolejne spotkanie funkcjonariuszy Rady. Po wnikliwej konsultacji uwzględniającej opinie Kapelanów i uwagi funkcjonariuszy podjęto ostateczną decyzję o jego kształcie i tym samym rekomendowaniu go na sierpniowe zebranie Rady. Program zawiera ponad pięćdziesiąt pozycji tematycznych. Niektóre z tych pozycji mają charakter ogólny za którymi kryją się wielokierunkowe działania niezbędne do ich realizacji. Podjęto decyzję że uroczyste wprowadzenie nowych Funkcjonariuszy Rady na rok bratni 2013/2014 odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2013 r. podczas Mszy Św. o godz. 10,00 w Parafii M.B.N.P. w Starachowicach. W czasie spotkania uzgodniono również że w obecnym roku bratnim comiesięczne spotkania Rady będą się odbywały w ostatni poniedziałek miesiąca a spotkania funkcjonariuszy w przedostatni poniedziałek o godz.18,45 w Sali Rycerskiej macierzystej Parafii.

10-15.07.2013

Wyjazd na Ukrainę (Lwów, Sambor, Mościska) Brata Leszka Waksmundzkiego Konsultanta Rady Najwyższej ds. Rozwoju Członkostwa w Polsce oraz Leszka Kucharskiego Dyrektora Stanowego ds. Członkostwa z misją tworzenia nowych Rad Rycerzy Kolumba.

08.07.2013

Pierwsze spotkanie funkcjonariuszy nowo wybranej Rady. Na spotkaniu Wielki Rycerz Leszek Kucharski pogratulował jeszcze raz nowo wybranym funkcjonariuszom i przedstawił zarys programowy dla Rady w roku bratnim 2013/2014. W wyniku rozmów uzgodniono, że program zostanie skonsultowany z Proboszczem Ks. Infułatem Stanisławem Pinderą oraz Kapelanem Rady Dariuszem Krokiem, a pod koniec miesiąca lipca odbędzie się powtórne spotkanie funkcjonariuszy na którym zostaną podjęte ostateczne decyzje programowe.

01.07.2013

Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Brat Krzysztof Orzechowski powołał Brata Leszka Kucharskiego na funkcję Dyrektora Stanowego ds. Członkostwa, oraz Brata Andrzeja Wąchockiego na Dyrektora ds. Rad.