Archiwum - Kalendarium wydarzeń Rycerzy Kolumba Rady 14023 w Starachowicach

Czerwiec - 2014 (6)

16.06.2014

W dniu 16.06.2014r. odbyło się ostatnie w tym roku bratnim 2013/2014 spotkanie członków naszej Rady. Spotkanie poprowadził odchodzący Wielki Rycerz Brat Leszek Kucharski. W trakcie spotkania omówiono najważniejsze działania Rycerzy w miesiącu czerwcu tj. udział w Procesji Bożego Ciała, Opuście Parafialnym, oraz Peregrynacji w naszej Parafii obrazu Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia z Quebec. Przed zakończeniem spotkania dotychczasowy Wielki Rycerz Brat Leszek Kucharski przekazał drewniany młotek używany podczas prowadzenia zebrań przez Wielkiego Rycerza jako symbol pełnionego urzędu, nowemu Wielkiemu Rycerzowi Bratu Arturowi Grochowinie.

15.06.2014

W dniu 15.06.2014r. bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 18,00 w Parafii M.B.N.P. odbyła się ceremonia wprowadzenia nowych funkcjonariuszy naszej Rady na rok bratni 2014/2015. Ceremonię poprowadził Delegat Rejonowy Brat Dariusz Wolniak. Swoje Insygnia z rąk Kapelana Rady Ks. Dariusza Kroka odebrało 14 nowych funkcjonariuszy, na czele z Wielkim Rycerzem Arturem Grochowiną.

14.06.2014

Rycerze Kolumba naszej Rady byli organizatorami IX Pieszej Pielgrzymki na Św. Krzyż. Tegoroczna Pielgrzymka przebiegała pod hasłem "Miłosierdzie Źródłem Nadziei" i była dziękczynieniem za Dar Kanonizacji Jana Pawła II. Tak jak w ubiegłych latach były dwie trasy pielgrzymkowe, ze Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego. Wyruszając wczesnym rankiem z modlitwą i pieśnią na ustach chcieliśmy wzorem naszych praojców oddać cześć i ucałować Relikwie Krzyża Św. na którym oddał za nas swe życie Jezus Chrystus. Połączenie grup pielgrzymkowych nastąpiło przy figurze Św. Emeryka. Do połączonej grupy dotarli także Wierni, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w całej ponad 30 kilometrowej pielgrzymce. Idąc wspólnie szlakiem królewskim na Św. Krzyż, odmówiliśmy Drogę Krzyżową, rozważając bezgraniczne Miłosierdzie Chrystusowe którego doświadczamy w naszym życiu. Kulminacyjnym punktem Pielgrzymki było spotkanie przy stole Eucharystycznym podczas Mszy Św. którą celebrował Biskup Henryk Tomasik Ordynariusz Radomski.

09.06.2014

Odbyło się comiesięczne otwarte spotkanie funkcjonariuszy i dyrektorów naszej Rady. W spotkaniu uczestniczyli dotychczasowi, oraz nowi funkcjonariusze Rady. Podczas spotkania szczegółowo omówiono sprawy związane z organizacją IX Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Św. Krzyż, która odbędzie się w dniu 14.06.2014 r. Ponadto poruszono sprawy związane z Ceremonią wprowadzenia nowych funkcjonariuszy Rady w dniu 15.06.2014 r., oraz zbliżającej się w naszej Parafii Peregrynacji obrazu Matki Boskiej Niepokalanego poczęcia z Quebec w dniu 21.06.2014 r. Uzgodniono, że szczegóły udziału Rycerzy Kolumba w Procesji Bożego Ciała i Odpustu Parafialnego zostaną omówione w czasie poniedziałkowego spotkania Rady w dniu 16.06.2014 r.

08.06.2014

Rycerze Kolumba naszej Rady wzięli czynny udział tak w przygotowaniu, jak również poprzez osobiste uczestnictwo w I Starachowickim "Marszu dla Życia i Rodziny" który w dniu 08.06.2014 przeszedł ulicami naszego miasta. Wszak wspieranie działań i inicjatyw służących ochronie życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci jest na stałe wpisane w działalność naszej Rady i Zakonu. Miejmy nadzieję że to nasze swoiste świadectwo przywiązania do wartości Rodziny, jako związku kobiety i mężczyzny, przyczyni się do głębszej refleksji na temat Bożego Daru Życia. Dla poparcia naszych postaw w czasie Pikniku Rodzinnego, który odbył się bezpośrednio po marszu na placu "Skałki" zaprezentowaliśmy zgromadzonym naszą wystawę w obronie Nienarodzonych.

01.06.2014

Udział Rycerzy Kolumba naszej Rady w uroczystościach 30 rocznicy powstania Parafii M.B. Częstochowskiej na Łazach. Mszę Św. poprowadził Jego Ekscelencja Biskup Henryk Tomasik Ordynariusz Radomski. Po zakończeniu Mszy Św. odbyło się spotkanie na którym Rycerze Kolumba Rady 15015 im. św. Ojca Pio częstowali zaproszonych gości grochówką, bigosem, pieczoną kiełbasą i ciastem.