Wiadomości Informacje Aktualności

2016
październik
29

Odsłaniamy zakryte wybujałą roślinnością tablice pamięci starachowickich harcerzy i księży kapelanów drużyn harcerskich (ZDJĘCIA)

Czas sprawił, że murowany płot na którym umiejscowione są tablice ku pamięci starachowickich harcerzy i księży kapelanów drużyn harcerskich całkowicie był niewidoczny. Cisy, graby, świerczki i dodatkowo dorodne krzewy tak urosły w pasie zieleni przed murem, że całkiem przesłoniły wmurowane tablice i symbole harcerskie. W związku z tym nastąpiła wyraźna potrzeba a nawet konieczność przywrócenia właściwego stanu tego miejsca pamięci.

I tu Kapelan Rady a także Administrator naszej Parafii i Kościoła ks. Dariusz Krok zaapelował do nas Braci o działanie w usunięciu zbędnej roślinności. W odpowiedzi na prośbę 7 braci w dniu 29 października 2016 r. dało świadectwo wrażliwości i zaangażowania w potrzeby parafialne i społeczne. Skutecznie usunięta została zbędna roślinność.

Dodatkowo uporządkowaliśmy teren przy Grocie Maryjnej. Przycięto nadmiernie rozrośnięty i zasłaniający figurę Matki Bożej winobluszcz, przycięto wybujałe gałęzie świerków i posprzątano miejsce groty.

Vivat Jezus!

Tadeusz Pawłowski Rycerz Kolumba Rady 14023 im. papieża Jana Pawła II - Dyrektor d/s PR.

zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie