Patriotyzm - Rycerze Kolumba wierni Ojczyźnie i Ewangelii.

2019
kwiecień
14

Święto Chrztu Polski

fotografia

Dziś po raz pierwszy obchodzimy Święto Chrztu Polski, upamiętniające początek państwa polskiego oraz chrześcijaństwa na naszych ziemiach.

Święto Chrztu Polski ustanowił w lutym br. Sejm w celu upamiętnienia chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r. Święto ma charakter państwowy.

Dekretem papieża Jana XIII i cesarza Ottona I w 968 r. posłano Mieszkowi biskupa Jordana. Mieszko I włączając się w struktury Kościoła z centrum ...

Więcej »

2016
październik
15

15 października Wielka Pokuta na Jasnej Górze

15 października odbędzie się Wielka Pokuta na Jasnej Górze. Celem modlitewnego spotkania jest ekspiacja za grzechy narodu polskiego, a zwłaszcza prośba o uwolnienie od skutków grzechów związanych z tzw. aborcją. O inicjatywie w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja mówił Lech Dokowicz, znany filmowiec i współorganizator akcji.

Lech Dokowicz  w rozmowie z o. Grzegorzem Mojem CSsR zaznaczył, że problemy ...

Więcej »

2016
kwiecień
16

Świętowanie jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski na poznańskim stadionie INEA (ZDJĘCIA, WIDEO)

fotografia

W Poznaniu na Stadionie Miejskim, 16 kwietnia 2016 roku, odbyły się Centralne obchody jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski z udziałem Legata Papieskiego kard. Pietro Parolina jako świętowanie jubileuszowe o charakterze ewangelizacyjnym. W uroczystościach udział wzięli całe rodziny, biskupi z kraju i zagranicy, kapłani, przedstawiciele zgromadzeń zakonnych, alumni, delegacje diecezji z całego kraju, przedstawiciele Polskiej Rady Ekumenicznej. Reprezentanci władzy państwowej oraz ...

Więcej »

2016
kwiecień
15

Procesja maryjna z Obrazem Nawiedzenia Matki Boskiej Częstochowskiej z poznańskiej bazyliki farnej do katedry (ZDJĘCIA, WIDEO)

fotografia

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego z poznańskiej bazyliki kolegiackiej, o godz. 15.30 pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i ponad 170 biskupów, wyruszyła procesja maryjna z Obrazem Nawiedzenia Matki Boskiej Częstochowskiej do katedry. Obraz Nawiedzenia z bazyliki farnej wynieśli Rycerze Kolumba. Procesja przeszła ul. Świętosławską, dalej przez Stary Rynek, ulicami Wielką i Chwaliszewo, przez most Bolesława Chrobrego do najstarszej na ziemiach polskich ...

Więcej »

2016
marzec
28

Zmartwychwstawanie Polski

fotografia

Niektóre prastare religie i kultury przedstawiały wielką swoją społeczność na podobieństwo jednego megaczłowieka, a więc jej narodziny, życie, koleje losów, zdobycze i klęski, moce i choroby, upadki i powstania, a także nowe życie, niejako zmartwychwstanie. Podobnie można patrzeć na Polskę.

Dwie miłości

Jeśli owa wielka społeczność państwowa, a zwłaszcza narodowa, ma konstrukcję człowieczą, to nie poprzestaje ona ...

Więcej »

2016
marzec
12

Ceremonia nadania stopnia patriotycznego Rycerzom Kolumba Poznań 2016 (ZDJĘCIA)

fotografia

W sobotę 12 marca 2016 r. na oddzielonym widłami Warty i Cybiny Ostrowie Tumskim w Poznaniu w miejscu gdzie rozpoczęła się historia Polski odbyła się ceremonia nadania stopnia patriotycznego Rycerzom Kolumba Jurysdykcji Polskiej.

Po przyjeździe do Poznania w piątek 11 marca wieczorem, po zakwaterowaniu nas w katolickim wyższym seminarium duchownym archidiecezji poznańskiej i po kolacji, wzięliśmy udział w nocnej męskiej Drodze Krzyżowej ulicami Ostrowia Tumskiego. Sama ...

Więcej »

2015
październik
31

Świat czeka na nasze świadectwo

Z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, dyrektorem Radia Maryja, rozmawia Małgorzata Rutkowska

Ojcze, jak Ojciec oczami wiary patrzy na to, co się wydarzyło 25 października? Ta perspektywa wydaje się kluczowa w sytuacji, w jakiej znajduje się Polska.

– Wiem, że Pan Bóg nas kocha i daje zadania tak poszczególnym ludziom, jak i narodom. Na przestrzeni całej naszej historii widać jasno, że Pan Bóg nas prowadzi i ma plan również wobec ...

Więcej »

2015
październik
16

Rozpoczyna się Nowenna Pompejańska w intencji Ojczyzny

fotografia

Dziś rozpoczyna się Nowenna Pompejańska w intencji Ojczyzny. Jej główną intencją jest to, aby prawo stanowione w naszym kraju chroniło małżeństwa, rodziny i dzieci od zdemoralizowania. Idea tej nowenny polega na odmawianiu Różańca Świętego przez 54 dni.

Ks. Jacek Skowroński, promotor modlitwy w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, podkreśla, że nowenna jest modlitwą m.in. o ochronę małżeństwa kobiety i mężczyzny oraz zablokowanie ideologii ...

Więcej »

2015
październik
14

Rocznica zbrodniczych wysiedleń (WIDEO)

fotografia

W Gdyni trwają uroczystości upamiętniające 76. rocznicę wysiedlenia mieszkańców tego miasta. Dzisiejsze uroczystości miały miejsce na dworcu w Gdyni Głównej oraz na Placu Gdynian Wysiedlonych.

Gdynia była pierwszym polskim miastem, w którym Niemcy rozpoczęli masowe wysiedlenia Polaków. Wszystko działo się pomiędzy wrześniem a październikiem 1939 roku.

– Gdynia liczyła przed wojną sto dwadzieścia siedem tysięcy ...

Więcej »

2015
wrzesień
19

Nadano stopnie patriotyczne Rycerzom Kolumba z Jurysdykcji Polskiej Kielce 2015 (ZDJĘCIA, WIDEO)

fotografia

W sobotę 19 września 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyła się uroczystość nadania stopnia patriotycznego Braciom Rycerzom z Jurysdykcji Polskiej.

Inicjację poprzedziła Msza Święta odprawiona w Katedrze Kieleckiej, której przewodniczył nasz Brat w Rycerstwie Biskup Kielecki Jan Piotrowski wraz z licznymi kapłanami przybyłymi na tę uroczystość. Mszę świętą rozpoczęto „Bogurodzicą” w wykonaniu chóru Braci Rycerzy Kolumba z Suchedniowa, ...

Więcej »