Wiadomości Informacje Aktualności

2016
marzec
22

Rycerze Kolumba na prezentacji multimedialnej "Kieruj się rozsądkiem" w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach (ZDJĘCIA)

W dniu 22 marca 2016 r. my Rycerze Kolumba zostaliśmy zaproszeni na spotkanie do Komendy Powiatowej Policji. Przywitał nas i spotkanie poprowadził st. asp. Mirosław Kusztal – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Starachowicach. Przedstawił prezentację multimedialną "Kieruj się rozsądkiem" obrazującą skutki równie nieświadomych jak i nieprawidłowych zachowań zarówno ze strony pieszych jak i kierujących. Na przykładzie materiału filmowego mieliśmy okazję się przekonać jak ważna jest widoczność użytkowników dróg. Jak ważne dla naszego życia są elementy odblaskowe szczególnie w porze nocnej w terenie nieoświetlonym.

Po prezentacji materiału filmowego, wykorzystując okazję spotkania z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, porozmawialiśmy o zachowaniu pieszych na drodze i o stanie bezpieczeństwa na drogach województwa świętokrzyskiego. Naczelnik ze swej strony przybliżył cele i założenia takich spotkań z różnymi grupami społecznymi prowadzonymi w ramach prewencji przez Komendę Powiatową Policji w Starachowicach.

Spotkanie zakończyło się podarowaniem nam opasek odblaskowych na rękę i apelem o wspólne działanie w interesie bezpieczeństwa użytkowników dróg. Naczelnik zapewnił, że jak tylko będzie zapotrzebowanie ze strony naszych środowisk na dalsze takie spotkania to zawsze je zorganizuje i przeprowadzi. Życzył nam wrażliwości za kierownicą, właściwej postawy i odpowiedzialności. Bo tylko takie zachowanie często może uratować komuś życie.

Vivat Jezus!

Tadeusz Pawłowski Rycerz Kolumba Rady 14023 im. papieża Jana Pawła II - Dyrektor d/s PR.

zdjecie
zdjecie
zdjecie