Wiadomości Informacje Aktualności

2016
lipiec
29

Rycerze Kolumba pełnią wartę honorową przy Najświętszym Sakramencie w Namiocie Adoracji w strefie modlitwy w Parku Jordana (ZDJĘCIA, WIDEO)

W czasie Światowych Dni Młodzieży krakowski Park Jordana w pobliżu Błoń stał się specjalną strefą modlitwy. Tu znajduje się Strefa Pojednania, gdzie oprócz kilkudziesięciu konfesjonałów stoi Namiot Adoracji. Namiot może pomieścić ok. 150-200 osób. Wewnątrz jest ołtarz i monstrancja z Najświętszym Sakramentem oraz symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej. Prosty drewniany krzyż, został wykonany w 1983 r. Rok później z woli papieża Jana Pawła II, który określił krzyż jako znak miłości Jezysa Chrystusa do człowieka, postawiono go w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Drugim adorowanym symbolem ŚDM jest ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, czyli Wybawicielki Ludu Rzymskiego. To kopia ikony, która znajduje się w bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie.

Dla osób odwiedzających Namiot przygotowane są specjalne stołeczki do medytacji. Nie ma żadnego specjalnego wystroju poza dekoracją z kwiatów. Tu właśnie pielgrzymi z całego świata mogą się pomodlić w cichej adoracji przed Najświętszym Sakramentem i symbolami ŚDM.

Drewnianą Monstrancję wykonali bezdomni ze wspólnoty EMAUS. Monstrancja duża a zarazem skromna nawiązuje do logo ŚDM, dwa promienie miłosierdzia, przypominające iskrę, oznaczające łaskę, która oczyszcza i rozpala młodych zebranych na ŚDM. Hostie o średnicy 25 cm przekazała firma OPLATKI.PL z Kóz.

Wartę honorową przy Najświętszym Sakramencie pełnią Rycerze Kolumba od godziny 9.00 do 17.00, a nad porządkiem czuwają Skauci Europy. Straż Rycerzy Kolumba wystawiły Rady: 14023 ze Starachowic, 15416 z Chmielnika, 15299 z Suchedniowa.

Vivat Jezus!

Tadeusz Pawłowski Rycerz Kolumba Rady 14023 im. papieża Jana Pawła II - Dyrektor d/s PR.

zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie

Warta Honorowa w Namiocie Adoracji - ŚDM Kraków