Wiadomości Informacje Aktualności

2012
maj
31

Rycerze Kolumba wspólnie z mężczyznami Parafii M.B.N.P. ze Starachowic poprowadzili ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwo Majowe wokół Krzyża przy ul. Myśliwskiej (ZDJĘCIA, WIDEO)

W czwartek 31 maja 2012 r. Rycerze Kolumba Rady 14023 im Papieża Jana Pawła II ze Starachowic wspólnie z innymi mężczyznami naszej Parafii M.B.N.P. poprowadzili ostatnią w tym roku „Majówkę” modląc się wokół historycznego dla naszego miasta Krzyża przy ul. Myśliwskiej. W nabożeństwie tym uczestniczył Ks. Kanonik senior Stanisław Pożuczek wzruszony pięknymi modlitwami, śpiewem oraz bardzo licznym udziałem mężczyzn. To bardzo ważne aby Rycerze Kolumba, razem z mężczyznami katolikami swoją obecnością przy tysiącach kapliczek w Polsce, a także swoim zaangażowaniem w prowadzeniu Nabożeństw Majówek, dawali świadectwo naszej Wiary kultywując zarazem tradycję naszych przodków. To czy ta piękna tradycja będzie kontynuowana rozstrzyga się dziś, kiedy próbuje się spychać naszą Wiarę na margines życia społecznego i wmawiać, że Krzyże powinny znajdować się tylko w Świątyniach. Zróbmy wszystko aby ten piękny wyraz chrześcijańskiej postawy wyrażony czynnym uczestnictwem mężczyzn w Nabożeństwach Majówek stał się naszą odpowiedzią i początkiem nieskrępowanej manifestacji naszej Wiary.

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że od wieków nie słyszano, aby ktokolwiek uciekając się do Ciebie, Twej pomocy wzywając, Ciebie o przyczynę prosząc, miał być przez ciebie opuszczony. Tą ufnością ożywiony o Panno nad pannami i Matko, biegnę do Ciebie, i przychodzę do Ciebie, staję przed Tobą jako grzeszny człowiek drżąc i wzdychając. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Niech słowa Modlitwy Św. Bernarda będą odzwierciedleniem naszych postaw, drogowskazem podziękowaniem za doznane Łaski jak również zachętą ,do całkowitego zawierzenia Maryi naszego życia teraz i na zawsze.

Vivat Jezus!

Leszek Kucharski Z-ca Wielkiego Rycerza Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II w Starachowicach..

zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie

Nabożeństwo Majowe wokół historycznego dla naszego miasta Krzyża przy ul. Myśliwskiej.