Wiadomości Informacje Aktualności

2012
kwiecień
14

Rywalizacja rycerzy ze Starachowic i Skarżyska Kościelnego, przy pingpongowym stole.

Rycerze Kolumba rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II ze Starachowic jako organizatorzy kontynuują rozpoczęty cykl meczów pomiędzy radami naszego Zakonu. Tym razem do rywalizacji zaprosili Radę 15281 ze Skarżyska Kościelnego. Jak zwykle zawody poprzedziła wspólna modlitwa, w intencji przebiegu zawodów w duchu szlachetnej sportowej rywalizacji i przyjaźni.

Każdą Radę reprezentowało trzech najlepszych w tej dyscyplinie zawodników.
W drużynie ze Skarżyska Kościelnego wystąpili Bracia: Grzegorz Matynia, Piotr Sieczka oraz Piotr Derlatka, natomiast w drużynie ze Starachowic Bracia: Zenon Łodej, Janusz Skurski i Jerzy Łagiewka. Rozgrywki trzyosobowych drużyn przeprowadzono systemem każdy z każdym. Ostatecznie lepszymi okazali się zawodnicy ze Starachowic, wygrywając mecz w stosunku 8:1.
To wysokie zwycięstwo nie do końca odzwierciedla atmosferę poszczególnych pojedynków, bowiem stały one na wysokim poziomie a szalę zwycięstwa rozstrzygały dopiero ostatnie piłki. Tak, więc pomimo wyraźnego zwycięstwa drużyny ze Starachowic, emocji i podziwu dla kunsztu sportowego wszystkich jej uczestników nie brakowało ku wielkiej uciesze zgromadzonych kibiców.
Poza konkursem rozegrano dodatkowo pomiędzy najlepszymi uczestnikami turnieju kilka innych pojedynków, które zawodnikom dały sposobność do rewanżu. Całe zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, a wynik końcowy miał w tym przypadku nie najważniejsze znaczenie.

Jest to kolejna udana próba Rycerzy Kolumba Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II ze Starachowic zaktywizowania na niwie sportowej Rycerzy Kolumba w Polsce i należy mieć nadzieję, że zostanie zauważona przez funkcjonariuszy stanowych, którzy odpowiednio rozpropagują i wesprą organizacyjnie tę inicjatywę tak, aby w następnym roku można było zorganizować Mistrzostwa Polski Rycerzy Kolumba. W najbliższym planach rady ze Starachowic na przełomie miesiąca kwietnia i maja br. są już uzgodnione kolejne spotkania, z drużynami rady 15142 z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz rady 15416 z Chmielnika.

Bóg zapłać Proboszczowi Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Starachowicach Ks. Infułatowi Stanisławowi Pinderze za udostępnienie Sali sportowo-rekreacyjnej, a także zawodnikom za ich wysiłek i zaangażowanie w sportowej rywalizacji, organizatorom za wzorowe przeprowadzenie zawodów a także kibicom za ich gorący doping.
Niech znak Pokoju, jaki przekazali sobie na zakończenie zawodów wszyscy jego uczestnicy, będzie znakiem trwałej przyjaźni pomiędzy radami rycerzy ze Starachowic i Skarżyska Kościelnego.

fotografia

Vivat Jezus!

Leszek Kucharski Z-ca Wielkiego Rycerza Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II w Starachowicach..

Array
(
)