Wiadomości Informacje Aktualności

2016
czerwiec
22

Spotkanie dziękczynne podsumowujące obchody IX Święta Dziękczynienia w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich (ZDJĘCIA)

W tym roku IX Święto Dziękczynienia, miało szczególny charakter, bo przypadło na Rok Miłosierdzia oraz obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Tegoroczne Święto Dziękczynienia było wyjątkowe również dlatego, że w czasie obchodów do Panteonu Wielkich Polaków zostały wprowadzone relikwie Św. Maksymiliana Kolbego. Jak co roku Święto Dziękczynienia nie odbyłoby się, gdyby nie wspaniali Ludzie, którzy włożyli mnóstwo pracy i serca w jego przygotowanie i samo przeprowadzenie. Szacuje się, że w organizacji i przeprowadzeniu Święta Dziękczynienia brało czynny udział około 950 osób. W samej uroczystej Mszy Świętej na Polach Wilanowskich w Warszawie przy Centrum Opatrzności Bożej wzięło udział około 6 tysięcy uczestników.

W środę 22 czerwca 2016 r., wszyscy biorący udział od strony przebiegu uroczystości spotkali się w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich na zaproszenie Ks. Kardynała Kazimierza Nycza wraz z zarządem Centrum Opatrzności Bożej na dziękczynnym spotkaniu podsumowującym jednocześnie tegoroczne obchody. Zaproszeni, z rąk Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, za wkład w przygotowanie i obchody tego wydarzenia odebrali pamiątkowe dyplomy, medale i z serca płynące podziękowanie.

Po części oficjalnej Ks. Kardynał Kazimierz Nycz w ogrodach Pałacu ugościł wszystkich obecnych poczęstunkiem. Przy kawie czy herbacie oraz konsumując przygotowane dania upływał miło czas a i rozmowom nie było końca.

Vivat Jezus!

Tadeusz Pawłowski Rycerz Kolumba Rady 14023 im. papieża Jana Pawła II - Dyrektor d/s PR.

zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie