Wiadomości Informacje Aktualności

2012
marzec
28

Starachowickie Rekolekcje Wielkopostne

Tradycją Rycerzy Kolumba Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II w Starachowicach są tematyczne spotkania z księżmi rekolekcjonistami. Tak też było podczas tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych, które odbyły się w dniach od 25.03. do 28.03.2012 r. w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Tegoroczne Rekolekcje z przewodnim tematem „Czym dla mnie jest Wiara” poprowadził Ks. Krzysztof Sokół z Zakonu Misjonarzy Świętej Rodziny przygotowujący się obecnie do wyjazdu na Misję do Papui Nowej Gwinei.

W ujmujący i wyczerpujący sposób ks. Krzysztof przedstawił nam motywy trudnej i niezwykle odpowiedzialnej decyzji swojego wyjazdu na Misję. Ta forma bezpośredniego dialogu z księdzem rekolekcjonistą, była doskonałym uzupełnieniem Jego nauk ogólnych i stanowych, głoszonych w czasie Rekolekcji i daje możliwość dalszego pogłębienia swoich horyzontów myślowych.
Wiele z zadanych pytań dotyczyło pracy Duszpasterskiej na misjach niosących z sobą wiele zagrożeń dla życia ich, ale i satysfakcji z możliwości głoszenia Słowa Bożego w krajach trzeciego świata. W swoim końcowym przesłaniu przekazał nam swoje dewizę życiową - Życie ma zbyt wiele szczytów by włóczyć się dolinami. Niech Zmartwychwstały Jezus Chrystus Błogosławi na każdy dzień Kapłaństwa Ks. Krzysztofowi, który pomimo niezwykle napiętego programu Rekolekcji znalazł czas aby ubogacić nasze dusze, przekazać dobrą nowinę i skłonić do głębszych refleksji.

Vivat Jezus!

Leszek Kucharski Z-ca Wielkiego Rycerza Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II w Starachowicach.