Wiadomości Informacje Aktualności

2014
marzec
23

W obronie nienarodzonych. Wystawa Rycerzy Kolumba Rady 14023 w Parafii M.B.N.P. w Starachowicach w przededniu "Dnia Świętości Życia" (ZDJĘCIA)

Rycerze Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II, zaprezentowali podczas niedzielnych Mszy Św. Wiernym wspólnoty Parafialnej Parafii M.B.N.P. w Starachowicach, wystawę poświęconą ochronie życia nienarodzonych w przededniu obchodzonego w Kościele Katolickim Dnia Świętości Życia.

Na kilkunastu kartach formatu A1 znalazły się przejmujące i sugestywne zdjęcia pokazujące rozwój człowieka od momentu poczęcia. Nasza wystawa jest swoistym głosem w obronie nienarodzonych Rycerzy Kolumba naszej Rady, której Patronem jest Papież Jan Paweł II bezkompromisowy obrońca życia w każdej jego fazie od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Życie ludzkie jest największym darem Boga i tylko On może o nim decydować. Próby regulacji urodzin poprzez aborcje są ciężkim grzechem przeciwko Bogu, i wymagają naszej ciągłej troski w walce z lobby aborcyjnym. Jak mówiła Bł. Matka Teresa z Kalkuty największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali. My Rycerze Kolumba mamy szczególny obowiązek zajmować zdecydowana postawę w obronie życia i wszelkimi sposobami sprzeciwiać się kulturze śmierci propagując jednocześnie kulturę życia.

Aby wiernie wypełniać testament Bł. Jana Pawła II, starajmy się dotrzeć do każdego człowieka z przesłaniem które Ojciec Święty przekazał wiernym w 1979 r. w Rzymie prosząc wszystkich słowami: Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się, Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami, jakie możecie spotkać na tej drodze. Chodzi o człowieka.

Vivat Jezus!

Leszek Kucharski Wielki Rycerz Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II w Starachowicach.

zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie