Rycerz Kolumba, Katolik, Patriota pogłębia wiedzę i dąży do prawdy

2019
październik
19

Kiszczak i Jaruzelski wiedzieli o planach porwania ks. Popiełuszki

Bez wątpienia Kiszczak i jego otoczenie wiedzieli o planach wobec Popiełuszki. W ramach struktury MSW porwanie nie było możliwe bez jego wiedzy. Jednak zgodnie ze starą zasadą panującą wówczas w resorcie spraw wewnętrznych w tak poważnych sprawach nikt nie pozostawiał rozkazów na piśmie. Plany te musiał też znać Jaruzelski – mówi PAP prof. Wojciech Polak, historyk z UMK w Toruniu i IPN.

Polska Agencja Prasowa: Ks. Jerzy Popiełuszko ...

Więcej »

2015
grudzień
08

Godzina Łaski 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny od godziny 12 do 13

fotografia

Niewielu w Polsce słyszało o objawieniach Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle, choć przyjęło się już w licznych parafiach nabożeństwo zwane Godziną Łaski. Przypada ono w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia od godziny 12 do 13. U jego początków są właśnie objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari.

O niewielkim miasteczku w północnej Italii, u podnóża Alp, 20 ...

Więcej »

2015
listopad
27

Cudowny Medalik, objawienie i jego przesłanie

fotografia

Wierzymy, że zgodnie z obietnicą Niepokalanej nasze włączenie się w Jej modlitwę za świat przyczyni się do duchowego rozwoju i wzrostu Kościoła, a nam wyjedna obfite błogosławieństwo.

Cudowny Medalik stanowi pokłosie objawień Najświętszej Panny, jakie miały miejsce w lipcu, listopadzie i grudniu 1830 roku w kaplicy Sióstr Miłosierdzia przy rue du Bac w Paryżu. Matka Boża objawiła się wówczas nowicjuszce zgromadzenia, siostrze Katarzynie ...

Więcej »