Wiadomości Informacje Aktualności

2016
marzec
02

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego w Starachowicach, wspólne dzieło Rycerzy Kolumba i Caritasu (ZDJĘCIA)

W środę 2 marca 2016 r. otwarta została w Starachowicach wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Jest to druga w Diecezji Radomskiej taka wypożyczalnia. Pierwsza z powodzeniem działa w Radomiu przy radomskim oddziale Caritas. Filia w Starachowicach będzie dysponowała na początek 20 wysokiej klasy łóżkami, 20 wózkami inwalidzkimi, 2 koncentratorami tlenu, materacami przeciwodleżynowymi. Ponadto przyjechały i dostępne będą chodziki i balkoniki, kule i laski i nieprzemakalne prześcieradła. Wypożyczalnia mieści się w wygospodarowanych pomieszczeniach parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Jana Pawła II. Będzie czynna w każdy poniedziałek od 16 do 17 lub w wyjątkowych sytuacjach na telefon.

Sprzęt trafił do Polski dzięki zagranicznym korzeniom Rycerzy Kolumba. Rada Najwyższa Rycerzy Kolumba zdecydowała, że jest potrzeba, aby sprzęt funkcjonował w Polsce. Sprzęt przekazano nieodpłatnie, zaś jego dystrybucją zajmuje się Caritas. I właśnie dzięki staraniom księdza Roberta Kowalskiego, dyrektora radomskiego oddziału Caritas i Wielkiego Rycerza Rady 14023 w Starachowicach Ryszarda Nosowicza, tak potrzebny sprzęt medyczno-rehabilitacyjny znalazł się w Starachowicach. Uroczyste otwarcie wypożyczalni zaszczycił swoją obecnością Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce - Andrzej Anasiak.

Za wypożyczenie sprzętu trzeba będzie wpłacić kaucję, której wysokość będzie zależała od wartości wypożyczanego sprzętu. Kiedy przestanie być potrzebny, w momencie zwrotu nieuszkodzonego sprzętu, kaucja będzie zwracana w całości. Po dezynfekcji sprzęt zostanie wypożyczony kolejnym potrzebującym osobom. Nad konserwacją, magazynowaniem i wypożyczaniem czuwać będzie Rycerz Kolumba Rady 14023 brat Bogdan Jadwidzic.

Rycerze Kolumba zapewniają, że jak będzie potrzeba, to starać się będziemy o więcej sprzętu. Będziemy też pomagać w dostarczeniu większych rzeczy do domów i uruchomieniu go.

Vivat Jezus!

Tadeusz Pawłowski Rycerz Kolumba Rady 14023 im. papieża Jana Pawła II - Dyrektor d/s PR.

zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie