Wiadomości Informacje Aktualności

2014
kwiecień
27

Wystawa o związkach Jana Pawła II ze Starachowicami i uroczystości dnia kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II (ZDJĘCIA)

Rycerze Kolumba Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II wspólnie z Muzeum Przyrody i Techniki w dniu kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II zaprezentowali wiernym Parafii M.B.N. P. w Starachowicach wystawę poświęconą związkom Ojca Świętego ze Starachowicami. Na kilkunastu planszach zostały przedstawione zdjęcia Papieża w specjalnie skonstruowanym i wykonanym przez Zakłady Starachowickie "Papamobile" – na podwoziu samochodu Star 660, którym Ojciec Święty podróżował w czasie I Pielgrzymki po Polsce, a także skany różnych dokumentów Starachowiczan które miały bezpośredni związek z Jego Pielgrzymkami do naszego kraju w czasie całego Pontyfikatu.

Dodatkową atrakcją wystawy była multimedialna prezentacja archiwalnych filmów dokumentalnych z wyboru Karola Wojtyły na Papieża, Homilii wygłoszonych podczas Pielgrzymek do Polski oraz niezapomnianych dni kiedy Święty Jan Paweł II odszedł do Domu Pana. W godzinach wieczornych tego niezwykle ważnego w życiu chrześcijan dnia kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II, Rycerze Kolumba naszej Rady uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, dziękując Bogu za dar Patrona naszej Rady, zaciągając honorową wartę przed Relikwiami Świętego Jana Pawła II.

Po zakończonym Apelu wyszliśmy z Kościoła na ulicę Jana Pawła II z zapalonymi zniczami aby złożyć je na pobliskich skrawkach zieleni – w tych samych miejscach, gdzie paliliśmy znicze przed 9-oma laty, gdy Ojciec Święty odszedł do Domu Pana.

Vivat Jezus!

Leszek Kucharski Wielki Rycerz Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II w Starachowicach.

zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie